Nový článok

Autor: Ivan Čerešňák | 24.4.2011 o 10:33 | (upravené 24.4.2011 o 19:58) Karma článku: 1,45 | Prečítané:  548x

Privolávači nešťastia! Už prešlo niekoľko mesiacov, ale nedá sa len tak zabudnúť na hrozné nešťastie, pri ktorom zahynuli dve, ani nie mladé, školáčky. Pod kolesami neprispôsobivého delikventa.

Privolávači nešťastia

Už prešlo niekoľko mesiacov, ale nedá sa len tak zabudnúť na hrozné nešťastie, pri ktorom zahynuli dve, ani nie mladé, školáčky. Pod kolesami neprispôsobivého delikventa. Doviezol ich vodič – profesionál, autobusom, s ktorým zastavil na zastávke – z časti na vyznačenom priechode pre chodcov... Chce to trochu stíchnuť - a zamyslieť sa. Prečo musel vodič z povolania zastaviť s motorovým vozidlom vo vzdialenosti kratšej ako 5 metrov od vyznačeného priechodu pre chodcov tak ako mu to zakazuje zákon? Prečo mu to všetci (vrátane polície) tolerovali? Prečo po vystúpení z autobusu dovolil tým deťom, aby mu doslova popod nohami vbehli priamo pod kolesá toho spomínaného sociopata? Poučil vôbec tie deti niekto niekedy, že po vystúpení z autobusu prechádzať cez cestu (i po priechode pre chodcov!) popred stojacim vozidlom je životu nebezpečné a preto neprípustné? A potom - kto vlastne navrhol, naprojektoval a v konečnej fáze schválil vyložený nezmysel a hazard – vyznačiť priechod pre chodcov na zastávke prostriedkov hromadnej dopravy a k tomu ešte tak, aby vodiči týchto prostriedkov museli zastavovať doslova na ňom? Necíti sa niekto z vyššie spomenutých (okrem priameho aktéra) tak (aspoň trochu) spoluzodpovedný za túto tragédiu?

Na fotografii je jedno z ďalších a premnohých takýchto umelo vyrobených miest, kde na podobné nešťastie sa stále len čaká. Je to na Dolnočermánskej ceste v Nitre. Prečo si stále takmer všetci v tomto štáte myslia, vrátane tvorcov zákonov pre cestnú premávku, že za dopravnú nehodu, škodovú udalosť či len púhe zľaknutie sa môžu len ľudia – samotní účastníci tohto aktu? Je úplne najľahšie, v ľavej ruke držiac striktný a studený zákon, pričom prstom pravej ruky ukázať na človeka (vodiča či iného účastníka cestnej premávky), ktorý jasne a nespochybniteľne porušil...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prichádzame o desaťtisíce sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?