Kruhový objazd pod Zoborom? Nič nového!

Autor: Ivan Čerešňák | 10.7.2011 o 16:51 | (upravené 10.7.2011 o 21:53) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  670x

Ak sa rok a pol po realizácii projektu zmeny usporiadania  (otvorenia) križovatky táto stane deviatym najnehodovejším miestom v republike - je to niečo, čo možno nazvať ako zlý projekt, omyl, fiasko!   (Článok „Nebezpečná (nepoučiteľná ?) Nitra).

 

Vo vlaňajšom 44. čísle týždenníka MY Nitrianske noviny  - teda dva roky po tejto zmene Okresný dopravný inšpektorát pripustil, že: ..."z dôvodu nepriaznivého stavebného usporiadania križovatky, ktoré umožňuje priame prejazdy vozidiel (absentuje spomaľovací efekt okružnej križovatky), nebol dosiahnutý želaný efekt v smere Zobor - centrum". Súčasné  provizórne (!) riešenie prináša aj množstvo kolízií a preto okresný dopravný inšpektorát pripravuje doplnenie dopravného značenia, ktoré by malo vznik nehôd obmedziť. Zlepší sa tým orientácia vodičov na križovatke - zmeny by mohli nastať ešte tento rok (treba rozumieť rok 2010).

Už prešlo pol ďalšieho roka - a stále nič.        Ak sa teda na zbabranej križovatke k náprave a zlepšeniu ozaj vážneho stavu nič konkrétne nedeje už viac ako dva a pol roka - tak to sa dá vysvetliť len ako neprípustné zľahčovanie situácie, nezodpovednosť... Ak sa tak neudeje ani po vynútenom prísľube, je to už „trucpodnik"! Ale to je potom..!

V súčasnosti v tomto kruhovom objazde neexistuje žiadne (ani len vodorovné) dopravné značenie, ktoré by ako tak navigovalo vodičov a umožnilo by im čo najbezpečnejší prejazd touto križovatkou. Ako si vysvetliť fakt, že v situácii, keď na konfliktnej, mimoriadne nehodovej križovatke, ktorou denne prejde viac ako tisíc vozidiel sa nenájde na patričnom mieste dostatok úprimnej dobrej vôle rozhodnúť túto situáciu (vy)riešiť? Aby sa vodičom v pravom jazdnom pruhu tohto kruhového objazdu dovolilo ísť len po najbližší výjazd a tam odbočiť vpravo (teda opustiť kruhový objazd) a tým v ľavom jazdnom pruhu buď vpravo (do ľavého pruhu výjazdového ramena) alebo priamo - ďalej k ďalšiemu z výjazdových miest. Jednoducho, aby nedochádzalo k tým nebezpečným prepletom... V nedostatku finančných prostriedkov to určite nebude, hlavne ak sa jedná len o niekoľko desiatok kilogramov bielej farby, zopár zvislých príkazových dopravných značiek a pár takých istých, ktoré (ako zavádzajúce) je zas treba demontovať - a hlavne, ak sa podobným dopravným značením rieši oveľa menej významných až bezvýznamných  miest (Hlavná ulica v prímestskej časti Veľké Janíkovce).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Michal Gučík o návšteve Danka: Možno mám len dobrý kávostroj

O vypovedaní koaličnej zmluvy som sa dozvedel z médií, tvrdí Gučík.

PLUS

SNS skúšajú posunúť slovenské "zvyklosti", doplatia na svoju nenažranosť

Peniaze na vedu sa na Slovensku rozdeľujú hlboko pod úrovňou civilizovaného sveta.

KOMENTÁRE

Počet superstarostov sa zvýšil o sto percent

Raslavický starosta je nový Vlado Ledecký.


Už ste čítali?