Kruhový objazd pod Zoborom? Nič nového!

Autor: Ivan Čerešňák | 10.7.2011 o 16:51 | (upravené 10.7.2011 o 21:53) Karma článku: 2,00 | Prečítané:  669x

Ak sa rok a pol po realizácii projektu zmeny usporiadania  (otvorenia) križovatky táto stane deviatym najnehodovejším miestom v republike - je to niečo, čo možno nazvať ako zlý projekt, omyl, fiasko!   (Článok „Nebezpečná (nepoučiteľná ?) Nitra).

 

Vo vlaňajšom 44. čísle týždenníka MY Nitrianske noviny  - teda dva roky po tejto zmene Okresný dopravný inšpektorát pripustil, že: ..."z dôvodu nepriaznivého stavebného usporiadania križovatky, ktoré umožňuje priame prejazdy vozidiel (absentuje spomaľovací efekt okružnej križovatky), nebol dosiahnutý želaný efekt v smere Zobor - centrum". Súčasné  provizórne (!) riešenie prináša aj množstvo kolízií a preto okresný dopravný inšpektorát pripravuje doplnenie dopravného značenia, ktoré by malo vznik nehôd obmedziť. Zlepší sa tým orientácia vodičov na križovatke - zmeny by mohli nastať ešte tento rok (treba rozumieť rok 2010).

Už prešlo pol ďalšieho roka - a stále nič.        Ak sa teda na zbabranej križovatke k náprave a zlepšeniu ozaj vážneho stavu nič konkrétne nedeje už viac ako dva a pol roka - tak to sa dá vysvetliť len ako neprípustné zľahčovanie situácie, nezodpovednosť... Ak sa tak neudeje ani po vynútenom prísľube, je to už „trucpodnik"! Ale to je potom..!

V súčasnosti v tomto kruhovom objazde neexistuje žiadne (ani len vodorovné) dopravné značenie, ktoré by ako tak navigovalo vodičov a umožnilo by im čo najbezpečnejší prejazd touto križovatkou. Ako si vysvetliť fakt, že v situácii, keď na konfliktnej, mimoriadne nehodovej križovatke, ktorou denne prejde viac ako tisíc vozidiel sa nenájde na patričnom mieste dostatok úprimnej dobrej vôle rozhodnúť túto situáciu (vy)riešiť? Aby sa vodičom v pravom jazdnom pruhu tohto kruhového objazdu dovolilo ísť len po najbližší výjazd a tam odbočiť vpravo (teda opustiť kruhový objazd) a tým v ľavom jazdnom pruhu buď vpravo (do ľavého pruhu výjazdového ramena) alebo priamo - ďalej k ďalšiemu z výjazdových miest. Jednoducho, aby nedochádzalo k tým nebezpečným prepletom... V nedostatku finančných prostriedkov to určite nebude, hlavne ak sa jedná len o niekoľko desiatok kilogramov bielej farby, zopár zvislých príkazových dopravných značiek a pár takých istých, ktoré (ako zavádzajúce) je zas treba demontovať - a hlavne, ak sa podobným dopravným značením rieši oveľa menej významných až bezvýznamných  miest (Hlavná ulica v prímestskej časti Veľké Janíkovce).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?